Genel

Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim

Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim?

Kredi kartı kullanımında hepimizin ne olursa olsun istediği şeylerden bir tanesi de limitinin yüksek olmasıdır. Aslına bakarsak yüksek limitli kredi kartlarına haiz olmak birazcık da kullanıcının dikkatine bağlıdır. şu demek olmakta ki kullanım sırasında fazlaca sayıda kredi kartınız var ise bunlardan bir kez sıyırmanız gerekiyor. epey bir sayıda kredi kartına haiz olan kullananların limitlerini bankalar basit, kolay yükseltmezler. Peki, bu halde ne yapılması gerekiyor sizlere bu yazımızda kredi kartı notu yükseltme mevzularında destek olmaya çalışacağız.
İlk şekilde adınıza kayıtlı olan kaç tane kredi kartı mevcut ise hepsinin borcunu kapatıp, kredi kartlarının iptalini isteyin. sadece sizin için mühim olan bankaya ilişik kredi kartı bulunsun. Adınıza olan kredi kartı borçlarını ödedikten sonrasında kayıtlı faturalarınızı ödemeyi dikkatsizlik etmemenizi öneriyoruz. Cep telefonu, elektrik, su organik gaz veya başka kayıtlı faturalar. Kredi başvurusu yapmak da gene işin püf noktalarından biridir. Fazlaca büyük rakamlarda olmasa da ufak meblağlı kredi talebinde bulunduğunuzda bankanız bu isteğinizi geri çevirmeyecektir. Zamanında ödemelerinizi yaptığınızda da bu işlemler banka kredi kartınıza yansıyacak, dolayısıyla bankanın kendisinin size kredi kartlı limit yükseltme teklifinin sunulması da gerçekleşecektir.
Unutmayınız ki kredi notunun ne olduğunu ve kredi notunun neden düştüğünü bilmeden düşük kredi notunuzu yükseltmek için adımları doğru uygulayamazsınız. Öncelikle neyin neden ve nasıl olduğunu bilmeliyiz.

YAZAR HAKKINDA

BENZER YAZILAR