Esnaf Kredisi

Market açmak için devlet desteği kosgep hibe kredisi

Market açmak için devlet desteği kosgep hibe kredisi

Bu makalemizde; market açmak istiyorum, market açmak için devlet desteği, market açmak için gerekli belgeler, market açmak maliyeti, market açmak için gerekenler, market açmak için Kosgep, market açmak için neler gerekli, market açmak için kredi, market açmak ne kadara mal olur gibi konulara değineceğiz.

Market açmak için Kosgep hibe kredi

Market açmak için Kosgep hibe kredi fırsatlarından yararlanmak istiyor iseniz, öncelikle elinizde mutlaka bir miktar sermayeniz olması gerekmektedir. Kosgep tarafından verilen kredi  işyeri açılışı için değil, iş yerinin büyütülmesi, yeni ürünler ve makineler satın alınması, modernizasyonu için verilmektedir. Elinde hiç sermayesi olmadan KOSGEP’ e iş yeri kredi için başvuran kimse Kosgep hibe kredisi alamaz. Ancak Devlet Destekli Hibe Krediler ile market açmak isteyen kişiler, işyerini açmadan önce, dükkan sahibi, toptancı, mobilyacı ve diğer gider sahipleri ile görüşüp anlaşarak ödemeyi Kosgep’ in ödeme yapmasından sonra tahsil edilmesi yönünde anlaşabilmektedir. Devlet destekli Kosgep hibe kredisi ile market açmanın tek yöntemi budur.

Market nasıl açılır?

Bakkal dükkanı açmak istiyorum isimli makalemizde, bakkal dükkanı açmak için gerekli bilgiler verilmektedir. İster küçük bir büfe açın, ister bir süper market, ne iş yaparsanız yapın mutlaka öncesinde iyi bir iş planı hazırlamalısınız. Bu iş planında, market açmak için dükkanın belirlenmesinden, müşteri potansiyelinin tespiti, rakip analizi, gelir gider hesabına kadar birçok noktayı incelemeniz gerekmektedir.

Market açmak için kredi veren bankalar

Market açmak için birçok banka kredi vermektedir. Bankaların bir çoğunun vermiş olduğu işyeri kredisi ile market açmak mümkündür. Ancak birçok kişi, Kosgep hibe kredisi, devlet destekli krediler, 0 faizli iş yeri kredisi, geri ödemesiz teşvik kredisi ile market açmayı hedeflemektedir.

Market açmak istiyorum

Market açmak, günümüzün en popüler işlerinden biridir. Mahalle arasına bir market açarak para kazanabileceğiniz, bayilik veren marketlerden bayilik alarak market açabilirsiniz. Tabi market açmadan önce yapılması gereken bir çok iş var. Öncelikle iyi bir iş planı ve finansman desteği konularına değinmek istiyoruz.

Market açmak ne kadara mal olur?

Market açmak, dükkanın açılacağı yere göre ortalama 20.000 TL. ile 100.000 TL. arasında değişmektedir. Ara sokaklarda küçük ölçekli bir market ile çarşı merkezinde ki, bir market arasında çok fark bulunmaktadır.

Market açmak için neler gerekli?

Market açmak için sermaye ile birlikte Mesleki Eğitim Merkezlerinden verilebilen İşyeri Açma Belgesi alınması gerekmektedir.

İşyeri açmak için devlet destekli teşvik kredisi

Kosgep tarafından 30 bin lira geri ödemesiz hibe kredi, 70 bin lira 0 faizli 24 ay vadeli 2 yıl sonra geri ödenmeye başlayan krediler alınabilmektedir. Market açmak isteyenler bu kredilerden yararlanmak için öncelikle, Kosgep iş kurma kredisi alabilmek için uygulamalı girişimcilik eğitimi ne katılmak zorundadır. Bu eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilmektedir. Bu sertifika ile market açmak isteyen girişimci, devlet destekli hibe kredi başvurusu yapabilir.

İşyeri Kredisi, kosgep açılımı, kosgep başvuru, Kosgep hibe krediler, kosgep iş planı, kosgep kredi şartları, kosgep kredileri, kosgep nedir, kosgep üye girişi, kosgep üyelik, Koskep hibe kredi, Market açmak için kredi veren bankalar

YAZAR HAKKINDA

BENZER YAZILAR