Bankalar

Garanti EFT Nasıl İptal Edilir

Garanti bankasını kullanarak yaptığınız EFT (para transferi) işlemini iptal etmek için birden fazla
güvenilir yöntem mevcuttur.

Bunlar:
Garanti bankası telefon bankacılığı hizmet numarası
Banka yerel şubeleri
İnternet şubesi
EFT İptal Etme Başvurusu

Alo Garanti Çağrı Merkezi:Garanti bankası telefon bankacılığı hizmet numarasını arayarak zahmetsiz ve hızlı bir şekilde EFT işlemini iptal ettirebilirsiniz. Alo Garanti çağrı merkezi numarasını tuşlayın ve müşteri temsilcisine “para transferi yaptım ama iptal etmek istiyorum” yada bu anlamı taşıyacak bir cümle kurabilirsiniz.Beyan etmiş olduğunuz talebi müşteri hizmetleri temsilcisi anında yerine getirecektir.Fakat iptal ettirme işlemi için oldukça hızlı olmanız gerekir.Sizin hesabınızdan alıcı kişinin hesabına geçmeden para transferini iptal ettirmek istediğinizi söylerseniz kesin ve hızlı bir şekilde EFT iptal olur. Özellikle hafta sonları ve Garanti EFT saatleri sonrası yapmış olduğunuz “Talimatlı EFT işlemi”, para transferi işlem saati geldiğinde göndermiş olduğunuz hesaba aktarılır.Paranın hesaba aktarılmasını beklemeden iptal etmek için talep belirtmeniz.en kısa sürede işlemin iptalini sağlayacaktır.

Şubelerden EFT İptali:Size en yakın Garanti bankası şubesine giderek “EFT işlemi mi iptal etmek istiyorum.” demeniz yeterli olacaktır. Bu talebiniz sonrası Garanti bankasının tecrübeli çalışanları sizinle çok iyi ilgilenecek ve transferi durdurmak mümkünse bunu anında yapacaklardır.

İnternet Bankacılığı İptal Etme: Garanti bankası İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra, para transfer menüsünü kullanarak EFT iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız belirtmiş olduğumuz gibi para transferini yapmanız sonrası, oldukça hızlı hareket etmelisiniz.Para sizin hesabınızdan çıkıp alıcı hesaba ulaşmadan iptal işlemini tamamlamanız oldukça hızlı bir geri dönüş sağlayacaktır. Özellikle hafta sonu ve eft saati sonrası veya öncesi yapılan işlemlerin iptali oldukça basit gerçekleşecektir.

 

 

YAZAR HAKKINDA

BENZER YAZILAR