Esnaf Kredisi

Kredi Borcunu Erteletme

Kredi Borcunu Erteletme

Bankalardan çekilmiş olan kredileri ödemek kimi zaman insanları sıkıntılı bir ortama sokabilmektedir. Öderim mantığı ile hareket eden pek çok vatandaş ise ne yazık ki belirli bir süre sonunda borçlarını ödeyemez duruma da gelebilmektedir. Kredi Borcunu ödeyemediği için de ilk iş olarak kredi borcunu erteletme yoluna başvurmaya başlamaktadır. Belirli bir ay da ödenemeyen taksitin yerine bir yenisinin daha eklenmesi ister istemez kredi borçlularını da içinden çıkılamayacak bir ortama doğru sürüklemektedir. Üstelik işin daha da kötü tarafı ise borç taksitlerinizin sürekli eklenerek birikmesi sonucu hacizlik olabilme sorunları ile de karşı karşıya kalmanızdır. Bir kaçını ödeyemeyecek durumda iseniz sizin için en mantıklı yolların başında bağlı bulunduğunuz bankanın müşteri temsilcisi ile bir iletişim kurmaya başlayarak erteletme talebinde bulunmanız olacaktır. Bu sayede müşteri temsilcileri ile görüştükten sonra kredi yapılandırmanızı da isteyebilirsiniz. Fakat her ne kadar bankalar pek fazla olumlu bakmasalar bile dahi borcunuzun daha fazla büyüyerek faiz işlemesi içerisine girmemesi adına mümkün olduğu kadar banka ile bir görüşme içerisine girmeniz gerekmektedir.

Kredi Borcunu Erteleme İmkânı Var Mı?

Genelde kredi çekme sırasında bankaların size sunmuş oldukları belgeler arasında kredinizi ne zaman ya da kaç taksitle ödeyeceğinizi, ödeme tarihlerinin de hangi periyot aralığı içerisinde gerçekleşeceği yazılı bir şekilde şartname içerisinde tutulmaktadır. Dolayısı ile Kredi Borcunu Erteleme İmkânı Var Mı? Sorusuna karşı ise bankalar erteletme işine çok da fazla sıcak bakmayabilir olarak cevap verebiliriz.

Kredi Nasıl Ödenebilir?

Kredi borçlarınızı erteletmek ziyade yapmanız gereken en mantıklı yolların başında bankaların hizmetleri arasında yer alan yapılandırmaimkânlarından yararlanmak olacaktır. Çünkü pek çok banka erteletme durumuna tam anlamı ile sıcak bakmadığından dolayı doğal olarak kabul de etmemektedir. Seçeceğiniz iki seçenekten birisi yapılandırmalara başvurmak olurken diğer seçenek ise farklı kaynaklara yönelmek olacaktır. Bu sayede bankanız da ki faizin daha fazla işlemeden durması ve daha kolay ödemelerin gerçekleşmesi de bir bakıma kolay olabilecektir.

Kredi borcu erteleme dilekçe örneği

Bankaya hitaben kredi borcu erteleme dilekçe örneği ile başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi borcu erteleme dilekçe örneği ni indirebilirsiniz.

Kredi borcu ertelenebilirmi?

Ülkemizde her ne kadar kredi kullanıcıları fazla sayıca bulunmuş olsa da pek çok kişi belirli bir süre sonunda da ne yazık ki borçlarını tam anlamı ile ödeyememektedir. Tüm bu borç yükünden bir an olsun kurtulabilmek adına Bankanızın size sunacağı seçeneklerden yararlanmaya başlamanız da sizin adınıza mantıklı bir yol olmaya başlayacaktır diyebiliriz. Kredi Borcunu ne yazık ki çok fazla kişi erteletmek istemekte ve bu sayede borcumu kısa süre de olsa uzatarak ödeyebilirim düşüncesi içerisine girmektedir. Fakat bunun için de ya dilekçe üzerinden ya da birebir olarak bankanın yetkili kişileri ile bir görüşmeyi yaparak borçlarınızın ödenmesi için bir erteleme imkânı tanımalarını isteyebilirsiniz. Fakat bu istediğiniz yüz yüze olabilmesi olumlu sonuçlar doğurabilir.

YAZAR HAKKINDA

BENZER YAZILAR