Genel

Kredi Notu Kaç Olmalı

Kredi Notu Kaç Olmalı

2017 yılında kredi notunuzun minimum 1100 civarında olması gerekmektedir. Kredi notu herkesin de bildiği üzere çoğu insana şans getirmiş veya başına bela olmuştur. 2016 yılında da durum farklı değil. Eğer 10.000 TL ve üzeri kredi ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız kredi notunuzun minimum 1100 olması gerektiğini tekrar hatırlatırız. Eğer kredi notunuz 1900 ve üzeri olduğu takdirde bankaların gözünde bankaların gözünde sevilen risksiz müşteri konumuna geleceğinizi hatırlatırız.Geçmişte bankalar ile sıkıntı yaşadıysanız eğer bunu düzeltmek en az iki yılınızı alacaktır.2 yıl boyunca taksitli borçlarınızı vadesinde hatta bir iki gün öncesinde ödemek size kredi notunuzu yükseltmekte büyük bir avantaj yakalamanızı sağlayacaktır. Kredi notu kaç olmalı 2017 yılı için konumuzu maddeler halinde sıralayacak olursak ;

1) Kredi kartı ve kredi ödemelerinizin alışkanlık durumu. Kredi ve kredi kartlarınızı sürekli olarak geçiktiriyor ve bunu alışkanlık haline getirmişseniz bankalar için büyük sorun teşkil ediyor. Kredi notu hesaplanırken bu alışkanlığın %30 gibi bir oranı kapsar.

2) Bankalara olan borcunuz ve hesap durumlarınız %25 oranda etkili bir durum. Borcu biten kredi ve kredi kartlarınız, teminatlı veya teminatsız bankalara olan borçlarınız dikkate alınır.

3) Kredi kullanım yoğunluğunda %15 oranında findeks kredi notu konusunu etkilemektedir. Daha önce kredi hiç kullanmamış olanlar, az kullananlar ve çok kullananlar konusuda kredi notunuzu önemli derecede etkiler.

4) Yapmış olduğunuz kredi başvuruları. Eğer bir bankadan kredi başvurusu yapmışsanız ve bunu aynı zaman diliminde sıklaştırıyorsanız kredi notunuzu önemli derecede etkileyecektir. Bu oran ise %20’dir.

5) Diğer kalan tüm ölçütlerinde etkileme oranı %10’dur.

YAZAR HAKKINDA

BENZER YAZILAR